W jaki sposób założyć Apple ID bez użycia karty kredytowej? Apple ID jest specjalnym kontem, które nam umożliwia skorzystanie ze wszelkich usług Apple. Konto Apple ID możemy założyć na kilka różnych sposobów. Możemy skorzystać z dowolnego mobilnego urządzenia do Apple, komputera PC z systemem Windows czy też komputera Mac.

Czym jest Apple ID?

Zanim zaczniemy poruszać temat założenia Apple ID bez użycia karty kredytowej, to wyjaśnijmy czym w ogóle jest Apple ID? Znaczna większość systemów, które funkcjonują w wirtualnym świecie działa na zasadzie powiązania z kontem danego użytkownika. Konto użytkownika najczęściej jest niezbędne, aby móc korzystać swobodnie ze wszelkich usług, które są oferowane przez dany system. Ta samo jest w przypadku usług firmy Apple. Każde z urządzeń Apple powiązane musi być z danym kontem Apple ID. W każdym innym przypadku użytkownik będzie miał dostęp do usług kluczowych producenta.

Założenie konta Apple ID równoznaczne jest z nadaniem identyfikatora. Jeden identyfikator ID umożliwia nam logowanie do wszystkich urządzeń Apple. Jest to bardzo istotne w przypadku korzystania z całego ekosystemu Apple, które przy pośrednictwie Apple ID mogą ze sobą się komunikować.

Do czego nam służy Apple ID?

Konto Apple ID umożliwia nam korzystanie z najważniejszych funkcji, które są dostępne w urządzeniach Apple. Ilość współdziałających usług z Apple ID jest niezliczona. Posiadanie takiego konta daje nam możliwość między innymi pobierania aplikacji ze sklepu App Store, korzystania z chmury iCloud, obsługiwania płatności przy pośrednictwie Apple Pay, korzystania z lokalizatora, wysyłania wiadomości iMessage, jak i także słuchania muzyki w aplikacji Apple Music.

Zakładając sobie Apple ID, uzyskujemy dostęp do iCloud. Chmura iCloud w wersji bezpłatnej umożliwia przechowywanie danych (kopii zapasowych, dokumentów, zdjęć) o wadze łącznej 5 GB, do których mamy dostęp z poziomu każdego z urządzeń Apple. Jeśli zamierzamy korzystać z chmury iCloud, to rejestracja do tej usługi odbędzie się niemal automatycznie przy zakładaniu konta Apple ID.

Utworzenie identyfikatora Apple ID bez karty kredytowej

Korzystanie z Apple ID jest niesamowicie wygodne, gdy chcemy bardzo szybko kupić muzykę oraz także inne treści audio ze sklepu iTunes Store. Takie rzeczy jak książki audio, iTunes, podcasty oraz aplikacje muzyczne często są bezpłatne i nie wymagają karty kredytowej.

Należy utworzyć nowy identyfikator Apple ID przy pomocy bezpłatnego zakupu aplikacji. Podczas tworzenia nowego identyfikatora Apple ID zostaniemy poproszeni o podanie odpowiedniej metody płatności, takie jak karta kredytowa, aby móc ukończyć proces rejestracji.

W pierwszym kroku stukamy ikonę App Store na głównym ekranie iPhone’a. Następnie znajdujemy bezpłatną aplikację, którą zamierzamy pobrać. W trzecim kroku z kolei stukamy wolny przycisk tuż obok aplikacji, którą zamierzamy pobrać, a później wybieramy instalację aplikacji, gdy się taka opcja pojawi.

W jaki sposób założyć Apple ID bez użycia karty kredytowej?A jak utworzyć nowy identyfikator Apple ID? Po wybraniu aplikacji darmowej pojawi się menu wyskakujące. Na kolejnym ekranie wybierzmy kraj właściwy czy też region, który odpowiada naszej lokalizacji. Koniecznie przeczytajmy warunki korzystania z usługi, jak i także politykę prywatności firmy Apple. Następnie musimy kliknąć opcję “Zgadzam się”.

Na ekranie Apple ID oraz hasła należy wprowadzić swój adres mailowy, którego zamierzamy użyć, a następnie kliknąć “Dalej”. Przewińmy ekran, aby dokończyć sekcję “Informacje o zabezpieczeniach”. Możemy także podać adres alternatywny mailowy, na wypadek gdyby konieczne było resetowanie konta. Musimy także prowadzić swoją datę urodzenia. Na ekranie pojawią nam się informacje o płatnościach. Tutaj musimy wybrać opcję “Brak” jako nasz rodzaj płatności.

Jak widać na powyższym, nie jest to wcale takie skomplikowane. Później pozostaje nam jedynie ukończenie procesu rejestracyjnego. W ostatniej części procesu rejestracji jest wymagana weryfikacja konta. Sprawdźmy swoje konto mailowe, czy nie ma wiadomości ze sklepu – iTunes Store. Po zakończeniu rejestracji wyświetlony zostanie ekran z monitem o zalogowanie. Wpiszmy swój identyfikator Apple ID oraz hasło, a następnie dotknijmy przycisk “Zweryfikuj adres”, aby móc ukończyć proces rejestracyjny.

W tym momencie możemy już pobierać darmową muzykę, aplikacje oraz inne multimedia ze sklepu iTunes Store, używając konta, które nie posiada kompletnie żadnych informacji o płatności. Bardzo ważną informacją jest to, że nie możemy wybrać opcji “Brak” jako opcji płatności, jeśli nasz adres mailowy nie znajduje się w kraju, w którym się znajdujemy.

Bardzo ważną informacją jest także to, że nie możemy usunąć metody płatności w niektórych przypadkach. Pierwszy przypadek to sytuacja, w której jesteśmy coś winni Apple. Kolejna to sytuacja, w której mamy aktywną subskrypcję aplikacji. Mogą być także problemy jeśli nasze ustawienia Family Sharing go po prostu uniemożliwiają.

Posiadając już powyższe instrukcje, na pewno będzie nam łatwiej poradzić sobie z założeniem Apple ID bez użycia swojej karty kredytowej.