Co ile czasu depilacja laserowa? Gładka, nieskazitelna i pozbawiona włosów skóra to marzenie każdej kobiety. Aby spełnić to marzenie, korzystają one z różnych metod, takich jak maszynki do golenia, depilatory, depilacja woskiem itp. Choć metody te mogą wydawać się łatwe, mają swoje minusy. Mogą być bolesne i czasochłonne. Co więcej, nie usuwają one włosów na stałe, a raczej na bardzo krótki czas.

Zatem, aby utrzymać skórę bez włosów i gładką, musimy powtarzać ten proces. Aby pozbyć się usuwania włosów co kilka dni, potrzebne jest trwałe rozwiązanie. Trwałe laserowe usuwanie włosów jest rozwiązaniem, które może pomóc nam pozbyć się zbędnych włosów na stałe. Trwałe laserowe usuwanie włosów jest niebywale skutecznym rozwiązaniem problemu niechcianych włosów każdej kobiety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat zabiegu.

Depilacja laserowa – charakterystyka

Proces depilacji laserowej polega na zastosowaniu wiązki lasera o wysokiej intensywności. Ta wiązka lasera jest stosowana bezpośrednio do mieszków włosowych. Wewnątrz mieszków włosowych znajduje się pigment odpowiedzialny za wzrost włosów. Kiedy wiązka lasera przechodzi przez skórę, zamienia się w ciepło. Pigment melaniny absorbuje to ciepło, które uszkadza mieszek włosowy. W rezultacie, wzrost włosów zostaje zatrzymany. Zaletą depilacji laserowej jest to, że zabija mieszki włosowe w korzeniach. Dzięki temu odrastanie niechcianych włosów zatrzymuje się. Jednak, aby trwale usunąć włosy za pomocą wiązki laserowej, temperatura lasera musi osiągnąć 70 stopni. Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne? Jeśli zabieg jest wykonywany przez specjalistę, depilacja laserowa w epi-gdansk.pl/depilacja-laserowa-gdansk/ może dać doskonałe rezultaty i trwale usunąć włosy. Kluczem do udanej depilacji laserowej jest doświadczenie lekarza, jak również jakość światła laserowego. Dwa podstawowe czynniki , które wpływają na skuteczność leczenia laserowego usuwania włosów to: kolor włosów i skóry pacjenta. Pigment melaniny obecny w mieszkach włosowych przyciąga promienie lasera. Tak więc, grube i ciemne włosy uzyskują najlepsze wyniki w depilacji laserowej. Pod względem koloru skóry,, jaśniejsza skóra oferuje lepsze wyniki, podczas gdy więcej niż jedna sesja może być wymagana dla ciemniejszej skóry. Zazwyczaj jedna sesja wystarcza, aby usunąć około 75% włosów. Niektóre osoby mogą jednak wymagać dodatkowych sesji.

Zobacz również:

Jak często można wykonywać laserowe usuwanie włosów?

Co ile czasu depilacja laserowa?

Co ile czasu depilacja laserowa?

Wiązki lasera są kierowane wyłącznie na mieszki włosowe w fazie anagenu (wzrostu). W tej fazie, włos jest całkowicie przytwierdzony do korzenia. Jest to więc jedyny czas, kiedy włos może zostać całkowicie zniszczony u nasady. Sesje są zaplanowane przez lekarza. Ważne jest, aby sesje odbywały się w odpowiednich odstępach czasu. W przeciwnym razie, wyniki mogą nie być tak skuteczne, jak oczekiwano. W przypadku usuwania owłosienia z twarzy, sesje są planowane raz na cztery tygodnie. Natomiast w przypadku usuwania włosów na ciele, sesję należy zaplanować co 6 tygodni. Gdy wzrost włosów staje się minimalny, odstęp między kolejnymi sesjami jest zwiększany. Tak więc sesje usuwania włosów z twarzy są ustalane po 4-6 tygodniach. A sesje usuwania włosów na ciele są planowane po 6-8 tygodniach. Jak długo utrzymują się wyniki? Rezultaty depilacji laserowej utrzymują się przez lata. Niektóre źródła donoszą, że po uzyskaniu wszystkich sesji leczenia laserowego, można obserwować efekty przez co najmniej 2 lata. Ale to nie czyni go trwałym. To może umieścić mieszki włosowe w stanie uśpienia na bardzo długi okres czasu, ale to nie będzie na zawsze. Włosy będą odrastać, ale będą delikatniejsze i cieńsze niż wcześniej. Tak więc możemy powiedzieć, że wyniki nie są trwałe lub na całe życie, ale są długotrwałe w porównaniu do innych metod usuwania włosów.

Szczegóły dotyczące depilacji laserowej

Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem kosmetycznym, dlatego możesz czuć się bezpiecznie. Wykwalifikowani technicy laserowi używają wyłącznie sprzętu klasy medycznej, a przed rozpoczęciem zabiegu pacjenci otrzymują konsultację, aby ocenić Twój typ skóry i włosów. W tym momencie będziesz musiała ujawnić wszystkie poprzednie zabiegi lub leki, które przyjmujesz. Potrzeba więcej niż jednej sesji, aby zobaczyć fenomenalne rezultaty. Po zakończeniu planu leczenia, należy spodziewać się długotrwałej redukcji włosów! Należy również pamiętać, że żadna klinika laserowa nie może zapewnić 100-procentowego usunięcia włosów, ponieważ niektóre włosy zawsze będą dążyć do odrastania. Na ponowne odrastanie włosów mogą mieć wpływ hormony i inne czynniki biologiczne, które mogą się różnić w zależności od osoby. Nasza niezobowiązująca konsultacja pomoże określić Twój długoterminowy rezultat. Jednakże depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Ćwiczenia fizyczne i gorący prysznic zwiększają temperaturę ciała, powodując pocenie się ciała i tworząc potencjalną pożywkę dla bakterii. Może to prowadzić do infekcji lub wrastających włosków, dlatego zalecamy odczekanie co najmniej 24 godzin po zabiegu depilacji laserowej przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności, która może podnieść temperaturę ciała i naruszyć mieszki włosowe.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl