Dlaczego warto postawić na srebrną biżuterię? Część ludzi uważa srebrną biżuterię za drogą oraz elegancką, są jednak zwolennicy złota, którzy krytykują ten surowiec, twierdząc, że nie jest on wystarczająco szlachetny. Taka opinia jest błędna, a srebrną biżuterię również warto kupować. W większości wypadków próba srebra, jaka jest wykorzystywana do biżuterii to 925. Jest to stop srebra oraz innego metalu, najczęściej miedzi w proporcjach 92,5 do 7,5.

Ze względu na wysoką próbę można zauważyć, że srebro jest znacznie bardziej atrakcyjne niż złoto, jeśli mówimy o ilości kruszcu. Wiele osób twierdzi, że srebro jest tanią alternatywą dla złotych błyskotek. To również błędne myślenie. Srebro od zawsze było kojarzone z bogactwem, a dowodem tego może być powiedzenie “srebrne łyżeczka”. Obecnie srebro na giełdzie nie jest zbyt drogie, jest to jednak dobry moment, aby je zakupić. Kruszec pochodzący z niskich pokładów już się kończy, a jego cena wkrótce wzrośnie, zważając na koszty wydobycia, czy fakt, że jest on wykorzystywany w kilkudziesięciu segmentach gospodarki.

Srebro wykorzystuje się do tworzenia wymyślnej biżuterii. Wykorzystując ten kruszec łatwo nadać jej ponadczasowy oraz modny wygląd. Obecni projektanci często je wykorzystują ze względu na jego piękno, trwałość czy plastyczność. Bez względu na to, czy chcemy nosić biżuterię na co dzień, czy szukamy czegoś na specjalną okazję, to warto wybrać srebro. Oto kilka powodów, które państwa do tego przekonają.

Trwałość

Srebrna biżuteria wykonana przez specjalistów przetrwa wieki. Kobiety, które lubują się w tym kruszcu, mogą potwierdzić, że przy odpowiednim dbaniu o swoje błyskotki zachowają one swój wygląd przez wiele lat. Niektóre z nich mogą się nawet zostać pamiątkami rodzinnymi. Biżuteria wykonana ze srebra o próbie 925 zawsze będzie charakteryzowała się trwałością oraz jakością.

Modna biżuteria

Dlaczego warto postawić na srebrną biżuterię?

Dlaczego warto postawić na srebrną biżuterię?

Każda kobieta chce być modna, podążać za wszelkimi trendami, które zmieniają się natychmiastowo. Dlatego warto postawić na srebrną biżuterię. Ona zawsze jest na topie. Zmiany wzorów nie mają znaczenia, bez względu na to, jaka moda będzie aktualnie panowała, srebro zawsze będzie dobrze odbierane. Srebrne ozdoby wręcz gwarantują, że każda dama będzie wyglądała pięknie i modnie.

Różnorodność

Srebro to niezwykle miękki i plastyczny materiał. W związku z tym tworzenie różnych wzorów czy eksperymentowanie z nim przychodzi jubilerom z łatwością. W związku z tym, co jakiś czas spotkamy nowe propozycje najlepszych projektantów. Duży wybór stylów czy wzorów znacznie ułatwia wybór. A może raczej utrudnia, zapewnia jednak, że każda pani wybierze coś dla siebie. Bez względu na to, czy zamierzamy wybrać pierścionek, bransoletkę, kolczyki czy wisiorek wszyscy znajdą odpowiednią biżuterię. Czasami warto puścić wodze fantazji i zdecydować się na coś nowoczesnego. Klasyczne modele są niezwykle piękne, jednak odrobina świeżości w naszej szkatułce pełnej błyskotek doda powiewu świeżości.

Łatwość w budowaniu kolekcji

Ze względu na różnorodność kolekcji znacznie łatwiej budować swoją własną oraz ją ulepszać. Fakt, że srebro pasuje do każdego innego materiału, sprawia, że nie musimy martwić się tym, czy coś będzie pasowało. Biżuteria srebrna powinna być także pierwszym wyborem, kiedy chcemy zakupić błyskotki wysokiej jakości w unikatowym stylu. Projektanci prześcigają się w nowych wzorach, w których wykorzystują w kreatywny sposób kamienie szlachetne. Ogromnym plusem srebra jest to, że jest popularne zarówno dla nas, konsumentów, jak i projektantów, przez co obie strony są zadowolone.

Uniwersalność

Biżuteria srebrna to świetny prezent na każdą okazję. Spotkanie rodzinne, biznesowe czy impreza z przyjaciółmi? Nie ma problemu, srebro nada się idealnie. Dlaczego? Taka biżuteria zawsze dodaje każdej damie elegancji. Kolejna wielką zaletą jest możliwość łączenia jej z wszelkimi metalami. Białe złoto czy platyna oraz srebro? To świetny wybór, razem stworzą ciekawą kombinację.

Hipoalergiczność

Biżuteria srebrna o próbie 925 nie podrażnia skóry. W tej próbie nie znajdziemy żadnych domieszek, które mogą powodować alergie. Niektóre osoby są uczulone na miedź czy nikiel, w takim wypadku warto wybrać srebro, które nie sprawi problemów. Jest to bardzo ważne w przypadku kolczyków. Noszenie srebrnych jest w pełni bezpieczne, nie musimy martwić się o to, że w dziurki wda się infekcja. Kolejną zaletą srebra jest działanie przeciwbakteryjne i odkażające. Noszenie srebra nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych.

Łatwość w utrzymaniu

Wiele kobiet nie wybiera srebrnej biżuterii, ze względu na to, jak wygląda po pewnym czasie. Powodem tego mogą być kosmetyki, czynniki atmosferyczne czy pot. Jednak nie jest to żaden problem. Wyczyszczenie biżuterii sprawi, że odzyska ona swój dawny blask. Cena roztworu, którym możemy to zrobić to jedynie 20 zł, a efekt będzie zadowalający. Samo zanurzenie biżuterii w nim spowoduje wielką zmianę. Po wyciągnięciu, przepłukaniu chłodną wodą oraz wytarciu nasze oczy nie będą mogły uwierzyć, w to, co widzą. Biżuteria będzie zupełnie jak nowa!