Podróże ze smakiem – urlop na słonecznej Sardynii, która jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów. Włoska słoneczna wyspa cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem naszych rodaków, jedni chwalą ją za przepiękne plaże i błękitną wodę, drudzy zaś zachwyceni są jej regionalną kuchnią o typowym klimacie śródziemnomorskim.

Dzisiaj skupimy się na podróżach kulinarnych, bowiem niektóre miejsca na świecie warto jest odwiedzić choćby dla samego smaku. Chcesz wiedzieć jakich specjałów należy spróbować będąc na wakacje na Sardynii? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dla kogo podróże kulinarne?

Podróże ze smakiem - urlop na słonecznej Sardynii

Podróże ze smakiem – urlop na słonecznej Sardynii

Urlopowiczów i wczasowiczów podzielić możemy na trzy grupy. Pierwszą z nich są osoby, które preferują tradycyjny sposób wypoczynku i spędzania wolnego czasu, czyli lubią długie godziny wylegiwać się na plaży w nadmorskich kurortach. Druga grupa turystów to turyści aktywni, którzy najlepiej odpoczywają poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc a takich na Sardynii nie brakuje. Trzecia grupa to podróżnicy kulinarni, którzy z wczasy Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/blog/oferty-first-minute–wakacje-na-sardynii-2019 przywożą pamiątki w postaci nowych smaków i przepisów.

Podróże kulinarne mają bardzo smaczny charakter, jak to się zwykło mówić “co kraj to obyczaj”, w każdym państwie, mieście oraz regionie obowiązuje inna tradycja i kultura. Tak samo jest na Sardynii, chociaż ta włoska wyspa nie należy do największych ma się czym pochwalić, przybywający do stolicy Cagliari są zachwyceni tutejszą kuchnią, która jest połączeniem kuchni śródziemnomorskiej oraz kuchni włoskiej.

Zastanawiasz się skąd właśnie takie połączenie? Otóż duży wpływ na to ma samo położenie wyspy, jak wiesz Sardynia zlokalizowana jest na Morzu Śródziemnomorskim i razem wraz z kilkoma otaczającymi ją mniejszymi wysepkami przynależy właśnie do Włoszech.

Jeżeli uwielbiasz gotować, interesujesz się kuchnią z różnych stron świata a dodatkowo nie boisz się dalekich podróży to wybór tego kierunku na tegoroczne wakacje będzie strzałem w dziesiątkę. W Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ zasmakują zarówno zwolennicy klimatów greckich jak i włoskich, na co zatem warto się skusić odwiedzając jedną z lokalnych knajpek? O tym opowiemy już za chwilę.

Czego warto spróbować będąc na wakacjach na Sardynii?

Zachwycając się okolicznymi budowlami i zabytkami znajdującymi się na Sardynii, nie można przejść obojętnie obok targów przepełnionych świeżymi warzywami, owocami, rybami, owocami morza oraz innymi regionalnymi specjałami. Czego zatem warto spróbować? Dosłownie wszystkiego na co tylko masz ochotę! Sardynia słynie z najlepszych białych win oraz twardych, wolno dojrzewających serów z mleka owczego. Najsmaczniejsze wyroby znajdziesz u lokalnych sprzedawców i gospodarzy, którzy sami trudnią się produkcją a następnie sprzedażą swoich wyrobów.

Oprócz sera i wina, dostaniesz tutaj także oryginalny gorzki miód (tzw. corbezzolo), który swoim smakiem przypomina kawę o aromacie czekoladowym – brzmi pysznie, prawda? Słoiczek takiego specjału będzie świetną pamiątką zarówno dla Ciebie jak i Twoich bliskich.

Na Sardynii obowiązuje jedna zasada – koniecznie spróbuj zanim kupisz. Jest ona wynikiem uprzejmości tutejszej ludności, która turystów przyjmuje z otwartymi ramionami. Przechadzając się uliczkami starówki, daj skusić się na domowej roboty lody wykonywane na bazie tylko i wyłącznie naturalnych składników. Na Sardynii tym deserem zajadać można się praktycznie przez cały rok, dużą popularnością wśród turystów cieszą się lody z mirtu, czyli jagód o specyficznym korzennym posmaku.

Będąc na obiedzie w restauracji, zamiast pizzy czy makaronu poproś obsługę o polecenie Ci regionalnego dania takiego jak np. świeże owoce morza, bottargę – suszoną ikrę cefala pospolitego, która jest znakomitą i zdrową przekąską czy tradycyjne pieczywo pszenne – pane carasau. Cechuje się ono oryginalnym wyglądem oraz słodkim posmakiem, idealne w połączeniu z oliwą z oliwek.

Czy wakacje na Sardynia są drogie?

Wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019 w zależności od tego, czy będą one organizowane przez biuro podróży czy samodzielnie wiązać się będą z wydatkiem w granicach 1500-1800 zł za osobę, jest to szacowana wysokość tygodniowego pobytu na tej włoskiej wyspy. Podróżując samodzielnie nie tylko zaoszczędzisz trochę pieniędzy ale także zobaczysz zdecydowanie więcej.

Wakacje z biurem podróży czy inną agencją turystyczną mają w większości przypadków charakter wypoczynkowy – klienci po przylocie meldują się w hotel Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni i cały pobyt spędzają praktycznie nad wodą. Takie rozwiązanie bez dwóch zdań spodoba się turystom należącym do pierwszej grupy, o której wspominaliśmy wyżej. Poszukiwaczom nowych smaków i inspiracji kulinarnych polecamy samodzielne zaplanowanie swoich wakacji https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/, wówczas odwiedzicie te miejsca, które interesują Was najbardziej!

Sardynia jest niezwykle ciekawą włoską wyspą, którą warto odwiedzić z kilku powodów. Na wyspie znajdziecie wiele atrakcji na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje. Jedną z nich jest właśnie miejscowa kuchnia – niby oczywista i prosta ale zaskakująca swoim smakiem i aromatem. Potrawy bazują na świeżych składnikach, smak jest wyrazisty i charakterystyczny dla kuchni śródziemnomorskiej. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się czy Sardynia jest dobrym miejscem na poznawanie nowych smaków to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu podjęcie ostatecznej decyzji przyjdzie Ci z łatwością i najbliższy urlop spędzisz właśnie w tym pięknym miejscu!