Dlaczego warto wybrać szkolenia księgowe? Każdy księgowy, który chce dobrze wykonywać swoją pracę, powinien zadbać o regularne szkolenia doszkalające. Zdobycie certyfikatu nie zwalnia z dalszego obowiązku aktualizowania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Tym bardziej że Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wskazuje, że szkolenia księgowe powinny zająć każdemu specjaliście co najmniej dwadzieścia godzin rocznie. To nie tylko zalecenie, ale przede wszystkim obowiązek weryfikowany przez właściwy oddział okręgowy.

Brak takich szkoleń jest równoznaczne z nie przestrzeganiem etyki zawodowej i utratą członkostwa w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Natomiast kurs księgowego dedykowany jest osobom, które znają podstawowe zasady rachunkowości i pragną rozwijać się w tym obszarze lub uaktualnić wiedzę. Zakończenie go z pozytywnym wynikiem umożliwia uzyskanie tytułu księgowego i otwiera możliwość pracy w zawodzie.

Jak zostać księgowym?

Większość osób sądzi, że jedyną drogą, by uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu księgowego jest ukończenie studiów wyższych. Tymczasem istnieje jeszcze kilka opcji, jedną z nich są szkolenia księgowe. Dzięki udziałowi w certyfikowanych kursach można zdobyć wiedzę, ale przede wszystkim dokumenty niezbędne do pracy w księgowości. Szkolenia umożliwiają pogłębić i uporządkować wiedzę, a tym samym sprawnie wykonywać powierzone obowiązki. Jeśli zaś chodzi o kurs księgowego od podstaw zawiera on kompendium niezbędnych informacji na temat zawodu, dzięki czemu po jego ukończeniu można uzyskać kwalifikacje zawodowe. Program zajęć obejmuje zarówno blok teoretyczny, jak i praktyczny. Pozwala zdobyć wiedzę od podstaw, usystematyzować posiadane informacje, jak i uzupełnić wiedzę. Kompletny kurs pozwala w przyszłości objąć samodzielne stanowisko. Dzieje się tak za sprawą dużej liczby godzin praktycznych o zróżnicowanym stopniu trudności. Największe znaczenie mają zajęcia z zakresu rachunkowości, księgowania, ewidencjonowania, bilansowania, prawa podatkowego oraz obsługi programów komputerowych, które stanowią niezbędną pomoc w pracy współczesnego księgowego. Uczestnicy studiują zarówno literaturę przedmiotu, jak i wykonują testy i zadania tematyczne.

Kurs księgowego umożliwia opanowanie wiedzy z zakresu ewidencji środków pieniężnych i kredytów bankowych oraz środków trwałych, ewidencjonowania kosztów na kontach zespołów i zapisywania przychodów, tworzenia zobowiązań z tytułu vat czy pdof, opracowywania bilansu i listy płac, jak i tworzenia zobowiązań publicznoprawnych z tytułu pdof i zus. Kurs księgowego przygotowuje do wykonywania pracy zarówno dla podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i małych oraz dużych przedsiębiorców. Osoba uzyskująca certyfikat ukończenia kursu może również objąć stanowisko samodzielnego księgowego, a także fakturzysty w biurze rachunkowym.

Szkolenia księgowe jako sposób na podwyższanie kwalifikacji

księgowość i podatki szkolenia online

Uczestnictwo w szkoleniach księgowych to możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, a tym samym realna szansa na awans. Poszerzanie wiedzy daje również większe poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywanych obowiązków zarówno księgowemu, jak i jego pracodawcy. Zawód związany jest przecież z ogromną odpowiedzialnością, dlatego pracodawcy poszukują wykwalifikowanych specjalistów. Ich potwierdzeniem są certyfikaty i dyplomy ukończonych kursów. Szkolenia księgowe to również lepsza wydajność i efektywność pracy. Zdobyta na nich wiedza pozwala pewne zadania wykonywać szybciej, a przede wszystkim poprawnie. To również sposób na lepszą pensję oraz wspomniany wcześniej awans. Księgowi, którzy posiadają dodatkowe uprawnienia i szkolenia księgowe mogą liczyć na większe wynagrodzenie. W związku z tym inwestowanie w samorozwój to doskonały wybór z wielu powodów.

Czego uczą szkolenia księgowe?

rachunkowe biura ze Szczecina

Wybór szkoleń dedykowanych grupie księgowych https://www.wiol.com.pl jest ogromny. Na rynku znajdują się zarówno oferty dla osób początkujących, które dopiero wchodzą w ten zawód lub nie mają jeszcze żadnej wiedzy na ten temat, aż po szkolenia specjalistyczne, które rozbudowują posiadaną wiedzę. W wielu przypadkach szkolenia księgowe dotyczą pracy na poszczególnych programach komputerowych, które upraszczają wykonywanie codziennych obowiązków i oszczędzają czas. Programów, których używają księgowi, jest wiele, a ich obsługa stanowi niekwestionowaną konieczność. W związku z tym powstają specjalistyczne kursy, które tłumaczą zasady funkcjonowania programów oraz ich obsługę. Jak w przypadku większości szkoleń składają się one z części teoretycznej i praktycznej, która pozwala wykorzystać wcześniej nabytą wiedzę.

Szkolenia księgowe to podstawa jeśli ktoś myśli o profesjonalnym wykonywaniu swojego zawodu. W związku z tym księgowa to osoba, która powinna lubić poznawanie nowych rzeczy oraz uczenia się ich. Powinna być zainteresowany nowinkami pojawiającymi się w branży i stale aktualizować swoją wiedzę. Pomocne są w tym niewątpliwie szkolenia specjalistyczne, które pozwalają szybko opanować określoną tematykę i przełożyć ją na grunt pracy zawodowej w najlepszym wydaniu.