Gdzie znajdziemy najtańsze noclegi? Tani nocleg to marzenie każdej osoby, która podróżuje przez dłuższy czas lub chce spędzić urlop budżetowo. Dzięki dostępnym opcjom, które obecnie są odmrażane po ponad dwuletniej przerwie, coraz więcej osób decyduje się na szukanie noclegu w ich zakresie cenowym. Hotele, pensjonaty oraz hostele to miejsca, w których można wypocząć w czasie podróży służbowej, wakacyjnej lub urlopowej. Obiekty tego typu wyspecjalizowały się przede wszystkim w zapewnieniu komfortu swoim gościom, których liczba będzie obecnie stale wzrastać przy luzowaniu obostrzeń.

Hostel, hotel, a może pensjonat? Co najlepiej będzie pasować do naszego budżetu?

Gdzie znajdziemy najtańsze noclegi?

Gdzie znajdziemy najtańsze noclegi?

Hotel, hostel i pensjonat to trzy różne miejsca, w których możemy się zatrzymać na nocleg. Każde z nich jest opatrzone innymi udogodnieniami, które mają nam pomóc komfortowo przenocować podczas krótkiego lub dłuższego pobytu w mieście docelowym. Pensjonat to działalność prowadzona przez osobę prywatną, która ma zarejestrowane kilka pokoi, które wynajmowane są gościom. Dzięki małej liczbie miejsc noclegowych może być zachowana rodzinna atmosfera. Kameralne warunki oraz życie w takich miejscach w duchu “slow life” jest zdecydowanym atutem tego typu miejsca noclegowego.

Hotel to obiekt, który ma zarejestrowanych ponad 10 pokoi, które są w stałym “obrocie” noclegowym. Dzięki temu hotel może bez problemu przyjąć większą liczbę gości w cenach określonych w ofercie. Hostel natomiast jest miejscem, które “hurtowo” przyjmuje gości z całego świata, w różnym przedziale wiekowym. Ze względu na budżetowy charakter hostele są popularne wśród młodych osób, które chcą przede wszystkim na szybko wypocząć po całodziennej podróży.

Hotele natomiast dzięki różnorodności ofertowej mogą w zasadzie spełniać różne standardy. Od “basic” po “premium, od jednej gwiazdki do 4 lub 5 gwiazdek jakościowych. Oczywiście im wyżej oceniony hotel oraz im więcej gwiazdek tym cena będzie wyższa. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy po danym miejscu pod względem udogodnień. W hotelu oczywiście możemy oczekiwać pewnej anonimowości wśród gości. W hostelach jest to nieco utrudnione ze względu na duże obłożenie w sezonie letnim i studenckim. Dlatego jeśli zależy nam na ciszy i spokoju warto jednak rozejrzeć się właśnie a takimi miejscami jak hotele bądź pensjonaty. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego noclegu?

Przede wszystkim warto spojrzeć na umiejscowienie takich miejsc noclegowych. Obiekty noclegowe powinny być tak oznaczone by nie było problemu z trafieniem do nich. Hostele czy hotele umiejscowione w szemranych miejscach są średnim pomysłem w przypadku gdy mamy ze sobą wartościowy sprzęt. Kwestia bezpieczeństwa w takich miejscach jest dyskusyjna, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy i w ogóle zostały wprowadzone jakiekolwiek zabezpieczenia przed ewentualną kradzieżą. Jeśli jesteśmy osobami, które cenią sobie komfort to jak najbardziej możemy spojrzeć również w stronę dodatkowych udogodnień, które oferuje hotel lub hostel czy pensjonat. Dzięki temu zapewnimy sobie wygodny nocleg, który będziemy miło wspominać. Gdy zależy nam na czasie warto jednak mieć sprawdzone miejsce, w którym będziemy mogli po raz kolejny zarezerwować swój pobyt. Nie bez powodu, wśród hotelarzy mówi się, że zadowolony klient to taki, który wraca kolejny raz. 

Ponadto dobrze jest spojrzeć na to w jakich warunkach odbywa się sprzątanie oraz jaki stopień czystości jest zachowany w obiekcie. Jeśli nie rzuca się nam w oczy nadmierny bałagan, kurz czy brud w łazience to jest to znak, że miejsce jest prowadzone przez osobę schludną, która dba o porządek hotelu czy hostelu. Dobrym wyznacznikiem jakości jest również sprawdzenie na oficjalnych serwisach hotelowych (które bazują na obiektywnych opiniach) opinii, które wystawiają goście. Niektóre obiekty noclegowe doczekały się setek komentarzy, które racjonalnie opisują to czy klient był zadowolony z pobytu. Ponadto dobrym wyznacznikiem jakości miejsca, w którym przebywamy jest również brak zepsutych sprzętów czy nadprogramowych rzeczy, które nie mają swojego stałego miejsca. Skromnie, aczkolwiek gustownie urządzone pokoje to również cecha, która działa na korzyść osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodny wypoczynek.

Gdzie można szukać tanich noclegów?

W szybko rozwijającym się społeczeństwie Internetowym warto szukać okazji w sieci. Dzięki temu, iż posiadamy konto na znanych wszystkim portalach rezerwacyjnych, możemy wypracować zniżki, które powiększają się z czasem. Tanie noclegi to idealny sposób na zaoszczędzenie pewnej ilości pieniędzy, które mamy w portfelu i na koncie. Dzięki dostępnym w Internecie zniżkom lub czasowym promocjom można trafić na naprawdę dobrą okazję. Niektóre oferty warto przeglądać na urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy telefon, gdyż spora ilość zniżek jest właśnie przeznaczona dla użytkowników aplikacji lub stron mobilnych. To świetna okazja by zaznać odrobinę luksusu w miejscach, które w pełnych cenach ominęlibyśmy szerokim łukiem. Ponadto podwyższenie swojego standardu noclegowego wpływa znacznie na całą branżę hotelową, gdyż właściciele takich miejsc jak hostele czy tanie hotele zaczynają dostrzegać, iż pewien komfort i czystość powinny być zachowane w każdym miejscu.