Jaki namiot weselny wybrać? Coraz więcej par decyduje się na przygotowanie swojego wesela w plenerze. Rezygnując więc z restauracji i hoteli. Wynika to głównie ze sprzyjających warunków atmosferycznych wiosną i latem. Wynajęcie namiotu na wesele może być świetną propozycją dla przyszłych narzeczonych, zwłaszcza jeśli cenią sobie piękne widoki. To także lukratywna propozycja, która nie potrwa długo.

Z czego wykonany jest namiot weselny?

Jaki namiot weselny wybrać?

Jaki namiot weselny wybrać?

Ich głównym elementem jest stalowa konstrukcja, która jest bardzo stabilna i wytrzymała. Dla obiektu tej wielkości bardzo ważna jest jakość stali. Producenci budynków stosują najwyższej jakości lekkie komponenty, w tym stalowe kratownice. Konstrukcje te są również zabezpieczone przed korozją poprzez proszkowanie lub cynkowanie ogniowe. Dodatkowo na obiekcie zostały umieszczone plandeki, dzięki czemu goście weselni oraz Państwo Młodzi nie muszą się martwić o pogarszającą się pogodę. Wypożyczalnie namiotów eventowych to również świetna propozycja dla restauratorów, ponieważ można je łatwo zdemontować i przenieść w dogodne miejsce.

Firmy mogą tylko same wynająć namioty lub wypożyczyć z nimi dodatkowe elementy. Wypożyczenie grzejników może być szczególnie pomocne, gdy wesela odbywają się jesienią lub zimą. Istnieje możliwość wypożyczenia grzejników gazowych, elektrycznych lub olejowych. Firma umożliwia również wypożyczenie stolika lub wypożyczenie krzesła.

Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem namiotu?

Normy i certyfikaty

Ważne jest, aby dany namiot posiadał wymagane certyfikaty dotyczące materiałów, z których jest wykonany. Musi być wodoodporny i niepalny, aby zapewnić odwiedzającym bezpieczeństwo i nie stwarzać zagrożenia. Powinien więc mieć certyfikat M2. Dodatkowo wypożyczalnia namiotów powinna przedstawić dowód, że produkt jest zgodny z normą bezpieczeństwa konstrukcji zewnętrznych BVCTS. Konstrukcja namiotu musi być stabilna nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz i śnieg. Jest to możliwe, jeśli jest wykonany z wysokiej jakości ramy i dodatkowo wzmocniony obciążnikami. Dobrą propozycją jest rozwiązanie wykonane z tego samego wytrzymałego materiału PVC.

Praktyczność i wygoda

Organizatorzy przyjęć weselnych zajmują się przede wszystkim konstrukcjami, które można szybko zmontować i zdemontować. Miejsce, w którym kończy się namiot, musi być otwarte dla innych zwiedzających. Dlatego warto wybrać firmę, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań, takich jak system wspierający łatwe składanie i rozkładanie. Lepiej zdecydować się na usługi firmy, która zajmie się również jej montażem.

Wygląd zewnętrzny

Ważny jest również wygląd namiotu, najlepiej biały. Namioty eventowe występują w różnych konfiguracjach. Niektóre konstrukcje mają dachy panoramiczne, inne nie mają zasilania. Dodatkowo mogą mieć ściany lite, ściany osłonowe lub szczeliny. Jeśli chodzi o przyjęcia weselne, ściany osłonowe sprawdzają się szczególnie przy ładnej pogodzie. Białe namioty można ozdobić roślinami i lampami, a zasłony i otwory podkreślą romantyczną atmosferę.

Jakie są zalety tej konstrukcji?

Namioty weselne mają wiele zalet, przede wszystkim nie trzeba długo czekać na uroczystość, mamy ogromny wybór lokalizacji. Na lobby restauracyjne trzeba czasem czekać nawet kilka lat. Namioty weselne pozwalają znacznie skrócić czas oczekiwania, podczas gdy my wybieramy dla nas najlepsze miejsce. Namioty weselne można ustawić w pięknym miejscu, aby zapewnić gościom doskonały widok. Istotna jest również odpowiednia infrastruktura, często takie konstrukcje są umieszczane niedaleko miejsca, w którym dostępne jest odpowiednie zaplecze zapasowe. Ponadto namiot weselny ma uniwersalny wygląd i może być udekorowany według własnego gustu. Może być nowoczesna, klasyczna, oryginalna lub romantyczna i doskonale komponuje się z otaczającą naturą.

Ile kosztuje wynajęcie namiotu?

Wypożyczalnie namiotów wyceniane są indywidualnie, więc wiele zależy od wymagań pary. Rozmiar, kształt i jakość namiotu mogą mieć wpływ na koszty wynajmu. Nie bez znaczenia jest również to, czy wynajem dotyczy tylko namiotów, czy innych przedmiotów. Koszt wynajmu namiotu waha się od 300 zł do 2000 zł za dobę i nie obejmuje podłogi. Należy więc doliczyć koszt podłogi, którą można wykonać z obróbki blacharskiej, drewna lub dywanu. Oczywiście najdroższą opcją jest drewno.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Oczywiście najlepszą porą na wesele jest lato, kiedy na dworze jest ładna pogoda. Nie oznacza to jednak, że ślub nie może być przygotowany w innym czasie. Decydując się na wynajem namiotu możemy podnieść ściany konstrukcji lub zamontować klimatyzatory w czasie upałów. Jeśli jednak jest zimno, można wypożyczyć grzejniki.