Ranking książek do przeczytania na święta – rankingi książek są popularne. Wielu czytelników opiera swoje decyzje na zakupie pojedynczych artykułów. Czasami pomogą Ci wybrać dobrą książkę na święta, aby Twój wolny czas był przyjemny i przyjemny. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym rankingu książek Literackiego GPS, w którym subiektywnie wymyślamy pięć najlepszych projektów literackich do obejrzenia podczas długiego lata.

“Księgi Jakubowe”

Pierwszą książką, którą polecamy na święta, jest „“Księgi Jakubowe”” znakomitej autorki Olgi Tokarczuk. Słusznie uważana jest za wielką gwiazdę, popularną nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Może pochwalić się dwiema nagrodami literackimi „Nike”, a także Nagrodą Nobla 2018. Księga Jakuba to księga, którą wielu nazywa nieśmiertelnym dziełem. Operacja miała miejsce w XVIII wieku, a dokładniej w epoce RON. Autorka bierze jednak pod uwagę kwestie szczególnie ważne dla współczesnego czytelnika. Co ciekawe, w głównych bohaterach występują prawdziwi ludzie, wśród których możemy wyróżnić poetkę Elżbietę Drużbacką oraz księdza Chmielowskiego Benedykta. Olga Tokarczuk przedstawia dawną Polskę jako miejsce wielokulturowe, a jednocześnie słynie z niesamowitych kolorów. Przedstawia swoje poglądy czytelnikom, a jednocześnie ma swobodę w formułowaniu własnych poglądów na przeszłość naszej ojczyzny. Ta książka jest tak popularna, że ​​jest niemal obowiązkowa dla fanatyków tematu.

“Odrodzone królestwo”

Ranking książek

Ranking książek

Nasza następna propozycja to “Odrodzone królestwo”. Autorką tej książki jest Elżbieta Cherezińska, pisarka znana ze znakomitej pracowni. Ta lokalizacja udowadnia, że ​​losy dynastii Piastów mogą być równie zabawne i dramatyczne, jak każdego innego bohatera. Autor przedstawia całość w zupełnie inny sposób. W czasach Przemysła II doszło do wielu ciekawych i ciekawych pojedynków, intryg i różnych klątw. Autor starał się przedstawić jak najwięcej ciekawych i zaskakujących odcinków tego okresu. Historie mogłyby stworzyć kilka mniejszych tomów, ale Elżbieta Cherezińska stawia na dynamikę akcji. W “Odrodzone królestwo” bardzo ważny jest element fantasy, stanowiący dobre dopełnienie i urozmaicenie całości. Mniej popularna, ale równie ciekawa mitologia słowiańska przedstawiona jest w przystępny sposób. Autor zwraca też uwagę na dawne wierzenia, które dziś wydają się absurdalne. Po przeczytaniu przekonasz się, że Cherezińska była w przeszłości zafascynowana Polską.

“Wiedźmin – Ostatnie życzenie”

Trzecią propozycją jest „Wiedźmin – Ostatnie życzenie”. Autorem powieści jest Andrzej Sapkowski. Postać Geralt z Rivii jest dobrze znana nie tylko czytelnikom, ale także graczom komputerowym i fanom serii. Wystarczy wiedzieć o Wiedźmińskiej Sadze, aby nadążyć za zmieniającymi się trendami. To książka warta przeczytania, nie tylko ze względu na ciekawą fabułę, ale także ze względu na wartość, jaką przedstawia. Andrzej Sapkowski to ktoś, kto może czasem wywołać wiele kontrowersji, ale to nie zmienia faktu, że potrafi doskonale kreować różnorodne światy i historie. Zrobił to bardzo ostrożnie. Przedstawia tych bohaterów, którzy są bardzo interesujący dla czytelnika. Mają w sobie coś wyjątkowego, co przemawia do fanatyków powieści. Całą serię warto rozpocząć od opowiadania „Ostatnie życzenie” – doskonałego wprowadzenia w cały uniwersum.

“Baśń o wężowym sercu”

Książką, na którą warto zwrócić uwagę podczas wakacyjnego wieczoru wg Literackiego GPS, jest “Baśń o wężowym sercu” Radosława Raka. Jest bardzo młodym pisarzem, ale jego doskonały warsztat pozwala mu przewidywać świetlaną przyszłość. W 2020 roku zdobył jedną z najcenniejszych nagród „Nike” za powieść w całości o historycznych postaciach przywódców chłopskich podczas najazdów galicyjskich. Jednak główny bohater, Jakub Szela, to zdecydowanie tajemnicza postać. Bajki są magiczne i doskonale korespondują z prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w XIX wieku. „Snake Heart Fairy Tale” to połączenie humoru, fantazji i odrobiny mroku.

“Dlaczego świat jest lepszy niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą”

Autorem tej książki jest Hans Rosling. Charakteryzuje się rześkim stylem i przyjemną lekturą. Odpowiada na wiele irytujących pytań, takich jak to, czy populacja będzie regularnie rosła, ile dzieci jest zaszczepionych i jaka jest w rzeczywistości oczekiwana długość życia. Twoja wiedza na temat dobrobytu na świecie zostanie wystawiona na próbę podczas czytania. Jeśli widzisz świat czerni, ten przedmiot jest dla Ciebie niezbędny. Całość dopełniają ciekawe statystyki i błędy poznawcze.