Dieta pudełkowa i catering dietetyczny. Jedni ją zachwalają, inni krytykują, a niektórzy wręcz wyśmiewają. Dieta pudełkowa, bo o niej mowa stała się już obiektem wielu artykułów, spostrzeżeń i publicznych dyskusji. Wszystko przez to, że sławne osoby z pierwszych stron gazet chwalą się stosowaniem specyficznego rozwiązania w postaci przyjmowania wyłącznie zdrowych posiłków, dostarczanych im przez ekologiczne restauracje i firmy zajmujące się propagowaniem zdrowego żywienia.

Pojęcie diety pudełkowej stało się już pewnym symbolem żartów z tzw. “wyższych sfer”, ale tak naprawdę kryje się za nim catering dietetyczny, na którym obecnie wiele restauracji i stołówek nieźle zarabia. Moda na zdrowe odżywianie trwa w najlepsze i miło jest w towarzystwie zaszpanować zdaniem, iż “korzysta się z diety pudełkowej” bo dzięki temu czuję się zdrowiej”. Skąd w ogóle wziął się ten termin i co dokładnie oznacza? Najwytrawniejsi dowcipnisie zawsze dorzucają, że nie wiedzieli, iż pudełkami można się tak treściwie dożywić, ale prawda jest znacznie bardziej prozaiczna, niż się wydaje. Osoba decydująca się właśnie na tego typu rozwiązanie dietetyczne po prostu otrzymuje danego dnia, właściwie codziennie, o określonej porze – pudełko z opracowanymi przez dietetyków posiłkami. Wszystko to dostarczane jest pod wskazany adres do domu lub do miejsca pracy. To prawdziwa wygoda, gdy ktoś kilka razy dziennie dowozi nam jedzenie, a my nie musimy trafić czasu na stanie przy garnkach!

Bądź smukły, bądź zdrowy!

Na catering dietetyczny decydują się zazwyczaj kobiety, ale nie da się też ukryć, że istnieje wielu mężczyzn pragnących dzięki zmianie nawyków żywieniowych odzyskać dawną formę. Czy specjalnie dobrane jedzenie może nas leczyć? Oczywiście, że tak! Jesteśmy wszyscy dokładnie tym, co jemy! Panie, które zdecydowały się na dietę pudełkową, rozpływają się w zachwytach. Rzadko kiedy można natrafić na negatywne opinie, większość kobiet jest zadowolona nie tylko z tego, że chudnie, ale też dlatego, że zamiast przygotowywać posiłki samodzielnie w domu, można poświęcić ten czas na coś innego, rozwijanie pasji czy też spotkania z przyjaciółmi.

Jak pracują firmy proponujące catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa i catering dietetyczny

Na catering dietetyczny, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie ludzie żyją znacznie bardziej aktywnie, niż na prowincji, pozwolić sobie mogą restauracje i stołówki o ugruntowanej normie i marce. Prześcigają się w pomysłach na smaczne i efektowne dania. W pierwszej kolejności je się przecież oczami, dlatego trzeba zadbać o to, aby jedzenie z diety pudełkowej było nie tylko smaczne i zdrowe, ale także estetycznie skomponowane i zaprezentowane tak, by nie można było doczekać się chwili skosztowania. Co najczęściej serwuje się w cateringu dietetycznym? Oczywiście wszystko to, co stworzone zostało w kuchni z naturalnych składników. Panie korzystające z diet pudełkowych bardzo chwalą sobie wszelkie sałatki ze świeżych warzyw, a także połączenia owoców. Powodzeniem cieszą się chude zupy oraz dania rybne. Dieta pudełkowa nie omija stosowania mięsa drobiowego, które przyrządzone w odpowiedni sposób, nie zrobi krzywdy naszej wadze i urodzie.

Ustalone godziny i rygor przestrzegania diety

Pracownicy firm cateringowych mają za zadanie dostarczać osobom biorącym udział w programie zdrowotnym dopasowane posiłki o określonym czasie. Odpowiedzialni za catering dietetyczny muszą więc dbać o to, aby zapukać do klienta o ustalonej i stałej porze, by można było spożyć posiłek w miarę jeszcze świeży i ciepły. Najczęściej spodziewać się można trzech wizyt w ciągu dnia – w godzinach porannych śniadanie, koło południa – obiad, a wczesnym wieczorem – kolacja. Dieta pudełkowa przynosi wymagane efekty tylko wtedy, gdy nie podjadamy niczego między posiłkami. Trzeba więc na czas realizacji programu odchudzania porzucić wszelkie czekoladki, chipsy i ciastka, dobrze będzie odstawić na ten czas także alkohol. Nie można zapominać o piciu dużych ilości wody w ciągu dnia. Już po dwóch tygodniach stosowania cateringu dietetycznego zauważymy, że czujemy się jakby lżej, jakby skrzydełka nagle wyrosły nam u nóg.

Jadłospis zdrowy i przebogaty

Wiele Pań zachwyca catering dietetyczny nie tylko ze względu na swoją skuteczność działania. Powodów euforii jest znacznie więcej. Wiele klientek firm cateringowych ze wzruszeniem przyznaje, że odkrycie diety pudełkowej sprawiło, że odżyły czasy dzieciństwa i młodości, gdy na rynku nie było aż tak wiele przetworzonego i szkodliwego jedzenia jak dzisiaj i gdy wszyscy przygotowywaliśmy sobie jedzenie samodzielnie z tego, co akurat znajdowało się pod ręką. A były to prawdziwe, spożywcze skarby –  na czele z ogrodowymi warzywami bez spryskiwania, kaszami, owocami, kiszonkami, suszonymi specjałami, rybami, mięsem z domowego chowu. Catering dietetyczny dla wielu użytkowniczek stał się powrotem do czasów dzieciństwa, gdy poznawało się pierwsze smaki na podstawie dań przygotowywanych przez nasze babcie. Dużo zieleni, dobre połączenia kaloryczne, masa przeróżnych przypraw, dopasowane, lekkie do przetrawienia porcje – to wszystko sprawia, że catering dietetyczny równa się sukces!