Kiedy zgłosić się do ortopedy w Szczecinie? Ortopeda jest specjalistą w leczeniu chorób a także urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Kompetencje ortopedy obejmują pracę z mięśniami, więzadłami i ścięgnami, kośćmi i stawami. Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego mogą mieć różne przyczyny: wrodzone patologie rozwojowe, urazy, powikłania po chorobach zakaźnych konsekwencje zaburzeń metabolicznych, konsekwencje po operacji.

Lekarz ortopeda w Szczecinie przyjmuje dorosłych i dzieci i wykonuje badania w kierunku zdiagnozowania stanu i przepisania najbardziej odpowiedniego leczenia w danym przypadku. Leczenie ortopedyczne zawsze polega na połączeniu terapii farmakologicznej i metod fizykoterapii. W niektórych przypadkach konieczna może być chirurgiczna korekta patologii.

Z jakimi problemami zdrowotnymi należy zwrócić się do ortopedy – Szczecin?

Ortopeda leczy kręcz szyi, dysplazję stawu biodrowego, płaskostopie, końsko-szpotawe, deformacje koślawości i żylaków stóp i nóg. A także artrozę i zapalenie wszystkich stawów (w tym stawów międzykręgowych), osteochondrozę i spondylolistezę stawów, kości i zerwanie więzadeł, ścięgien i mięśni. Specjalista leczy przykurcze, deformację osteozy i choroby zwyrodnieniowej stawów, różne rodzaje mięsaków i tak dalej.

Z ortopedą z Ortho Expert w Szczecinie należy się skontaktować, jeśli odczuwane są następujące objawy:

• Nieprawidłowa postawa
  • Różne długości kończyn (szczególnie dolnych)
  • Urazy z podejrzeniem złamania lub pęknięcia kości
  • Ból w stawach
  • Obrzęk, zaczerwienienie stawu,
  • Ograniczona ruchliwość kończyn lub kręgosłupa,
  • Ból kręgosłupa (szczególnie w dolnej części pleców i okolicy szyjnej)
  • Chrupnięcie kręgosłupa lub stawu podczas ruchu
  •  Ból mięśni kończyn
  • Ból kości
  • Ból w stawach, gdy zmienia się pogoda
  • Deformacja stawu lub kończyny, przykurcz.

Nawet, jeśli objawy te nie są regularne, należy znaleźć ich przyczynę, ponieważ w większości przypadków mówią o już rozpoczętych procesach zwyrodnieniowych w stawach i kościach, których rozwój we wczesnych stadiach można nadal powstrzymać. Sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, a także nadwagę, zaleca się regularne wizyty u ortopedy, Szczecin ma specjalistę, który szybko wykryje mikrourazy.

Ortopeda w Szczecinie przyjmuje dzieci i młodzież

Regularne wizyty u ortopedy są koniecznością w przypadku dzieci i młodzieży. Wizyty u tego specjalisty z dzieckiem w wieku niemowlęcym pozwolą uniknąć zaburzeń mięśniowo-szkieletowych. Przestrzeganie wszystkich zaleceń ortopedy w Szczecinie jest gwarancją prawidłowego rozwoju małego dziecka. Okres dojrzewania jest bardzo istotny i nie można w tym okresie zapominać o kontrolnych wizytach u ortopedy. Diagnostyka umożliwi kontrolowanie aparatu mięśniowo-więzadłowego, które zmienia się na tle hormonalnym.

Konsultacja u ortopedy-traumatologa

Od dzieciństwa w taki czy inny sposób trzeba odwiedzać gabinety specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Konsultacje ortopedy traumatologa, który jest pomocny po różnych mechanicznych uszkodzeniach tkanek i narządów, nie są wyjątkiem Z reguły konsultacja z doświadczonym traumatologiem może znacznie uprościć życie pacjenta Specjalnością ortopedy traumatologa jest leczenie, rehabilitacja i pełne przywrócenie sprawności pacjenta oraz funkcji życiowe organizmu upośledzone przez uraz.

Ważne powody wizyty u traumatologa ortopedy w Szczecinie

Specjalista musi koniecznie zbadać pacjenta w przypadkach:

• Kontuzje podczas uprawiania sportu
  • Złamanie kości
  • Zerwanie lub stłuczenie ścięgien
  • Uszkodzenie stawów
  • Deformacje stóp itp.

Ponadto specjalista obejmuje leczeniem takie choroby, jak skolioza, osteochondroza, kifoza, artroza, martwica, zapalenie stawów. Podczas wizyty pacjenta u ortopedy w Szczecinie, lekarz musi zapoznać się ze szczegółowymi warunkami urazu, jego ogólnym stanem zdrowia, uważnie przeczytać dokumentację medyczną, a następnie przystąpić do badania pacjenta.

Jak przebiega wizyta u ortopedy w Szczecinie?

Badanie ortopedyczne nie wymaga specjalnego przygotowania. Lekarz ortopeda z Ortho Expert poprosi o odsłonięcie chorej części ciała. Jeżeli badanie będzie dotyczyło kręgosłupa trzeba będzie zdjąć odzież. Ortopeda w Szczecinie wykonuje badanie, które pozwoli na rozpoznanie deformacji kości lub skrzywienia kręgosłupa. Specjalista oceni zdolność funkcjonalną mięśni oraz stawów.

Kiedy zgłosić się do ortopedy w Szczecinie?Dla postawienia prawidłowej diagnozy i rozpoznania powodów zmian ortopeda może zalecić takie badania jak: RTG zmienionego chorobowo obszaru, USG stawów. Ważne jest również CT lub MRI, jeżeli ortopeda podejrzewa poważne schorzenie. Czasami konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych krwi. Bez względu na to, czy badania potwierdzają istnienie choroby w obrębie stawów czy kości, ortopeda w Szczecinie może zachęcać do zmian w dotychczasowej diecie.

Prowadzenie zdrowego stylu życia i dbanie o aktywność fizyczną jest podstawą zdrowego układu szkieletowego. Pływanie to doskonały sposób na poprawienie stanu zdrowia u ludzi, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze. Takie życie, powoduje ucisk kręgosłupa i tworzenie się zatorów w narządach. Systematyczna diagnostyka układu mięśniowo-szkieletowego przyczyni się utrzymania sprawności ruchowej w starszym wieku i nie odczuwania bólu.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b