Kiedy prowadzimy firmę zajmującą się ochroną ludzi oraz mienia, musimy być czujni aby nadążać za zdobyczami techniki. Zdobycze techniki powodują, że po pierwsze możemy zapewniać naszym klientom wyższy poziom bezpieczeństwa, a z drugiej strony powodujemy, że koszty przez nas ponoszone są zdecydowanie mniejsze. Dlatego warto jest przyjrzeć się tematowi, jakie tak naprawdę zdobycze techniki, które są współcześnie już na porządku dziennym, mogą pomóc w prowadzeniu firmy ochroniarskiej. Skupimy się tutaj głównie na tym czym jest mobilna wieża do monitoringu, ale poruszymy jeszcze z grubsza kilka mniejszych tematów.

Co to jest mobilna wieża do monitoringu?

systemy identyfikacji rfidMobilna wieża do monitoringu to jak sama nazwa wskazuje, jest wieża, którą możemy przewozić z miejsca na miejsce, i która jest wyposażona w różnego rodzaju urządzenia do rejestrowania obrazu. Wieże do monitoringu przenośne mogą być oczywiście różne, podobnie jak różne mogą być ich ceny. Przede wszystkim jedną wspólną cechą jest to, że są one niezwykle pomocnymi urządzeniami, jeżeli chodzi o pracę w ochronie mienia oraz ochronie osób. Firmy, które prowadzą tego typu działalność, muszą w taki sprzęt zainwestować, aby móc przekonać swoich klientów do tego, aby skorzystały z ich usług.

Niektórzy mogliby sobie zadać pytanie, no ale po co w zasadzie taką wieżę kupować? Po co inwestować w tego typu urządzenia? Pierwszą sprawą, o której powinniśmy powiedzieć jest to fakt, że dzięki takiej wieży, możemy rejestrować obraz, no i jeżeli na przykład zajdzie jakaś sytuacja, na przykład podczas ochraniania jakiejś imprezy masowej, to możemy w każdej chwili taką sytuację zweryfikować. Mamy tak naprawdę nagraną tę sytuację, możemy wyciągać wnioski odnośnie tego kto, gdzie i kiedy zawinił lub możemy również dzięki temu, na przykład mieć nagranie osób, które powinny zostać w jakikolwiek sposób pociągnięte do odpowiedzialności. Jeżeli takiego nagrania nie będziemy mieli, no to oczywiście próba rozwiązania takiej sytuacji będzie na pewno dłuższa i bardziej skomplikowana. Druga sprawa, o której warto powiedzieć jest to kwestia zaufania do naszej firmie jako takiej.

Monitorowanie pracy naszych pracowników

Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu

Chociaż obecnie rynek firm ochroniarskich i usług tego typu, jest zdecydowanie bardziej uregulowany, to jeszcze chociażby kilkanaście lat temu, nie do końca można było ufać osobom, które na ochronie pracowały. Było bardzo dużo niejasnych sytuacji, na różnego rodzaju wydarzeniach czy imprezach, które to za każdym razem podkopywały wiarygodność tej czy innej firmy. W rzeczywistości było wiele głośnych spraw, które na przykład wiązały się z oskarżeniami pod kątem ochroniarzy o pobicie. Były to sprawy, które były w sądzie toczone na zasadzie zeznań świadków oraz osób pokrzywdzonych, czy oskarżonych. Czyli tak naprawdę nazywa się to w języku potocznym, było słowo przeciwko słowu.

Tutaj tak naprawdę nie jest powiedziane, że przy wydawaniu któregoś z wyroków, sąd postąpił 100% zgodnie z tym co miało miejsce i dotyczy to zarówno wyroków, które były niekorzystne dla ochroniarzy, jak i niekorzystne dla osób, które na przykład na jakiejś tam imprezie się bawiły. Mając wieże do monitoringu mobilną, możemy ją zabrać zawsze ze sobą. Na imprezach, na których jest na przykład podwyższone ryzyko jakiejś sytuacji, czy interwencji, wiemy o tym, że nasi ludzie na pewno będą się bardziej pilnować, nie będą przekraczać swoich kompetencji, jeśli będą czuli, że po prostu w każdej chwili możemy zweryfikować, czy faktycznie metody ich postępowania, były zgodne z tym, jak aktualnie rozwijała się sytuacja, a z drugiej strony z tym jakie oni właściwie mają uprawnienia. Dlatego właśnie wieże mobilne do monitoringu, są tak istotnym elementem pracy.

Dodatkowo możemy sobie powiedzieć jeszcze tyle, że wieże do monitoringu możemy wyposażyć w różnego rodzaju sprzęt do nagrywania, może być to na przykład sprzęty, który nagrywa w podczerwieni czyli rejestruje nam obraz w nocy. Warto również wspomnieć, że taka wieża to nie tylko oczywiście element dyscyplinujący pracowników. Ochroniarze również bywają celem ataku fizycznego i dzięki nagraniom, łatwiej jest dochodzić im swoich praw. 

Zobacz także:

Jakie jeszcze zdobycze techniki, powinny być na wyposażeniu naszej firmy?

Współczesne zdobycze techniki, które powinny być na wyposażeniu firm ochroniarskich, to naprawdę spora liczba urządzeń. Nie będziemy ich tutaj wszystkich omawiać, ale na pewno najważniejsze, które już powinny być wdrożone, a nie każda firma je posiada jest na przykład chociażby radiowa łączność bezprzewodowa, z każdym pracownikiem, czy chociażby indywidualny lokalizator GPS. Lokalizator GPS szczególnie ma duże znaczenie, kiedy ochraniany na przykład dość duży teren. Osoba, która zarządza całą akcją ochroniarską, ma wtedy ogląd na to, gdzie poszczególne osoby się znajdują i gdzie tak naprawdę być powinny, więc jeżeli na przykład w jakimś miejscu mamy zbyt wielu ludzi, a w którymś miejscu nie mamy ich w ogóle, to możemy odpowiednio szybko zareagować i ich w takie miejsce przesunąć.