Gips szpachlowy gotowy jest uznany za najlepsze spoiwo budowlane. Co kilka lat trzeba przeprowadzić remont mieszkania. Dlaczego? Ponieważ podczas eksploatacji na ścianach i sufitach tworzą się pęknięcia i rysy. Nie można od razu pomalować ścian na inny kolor, ponieważ takie niedoskonałości zepsułyby końcowy efekt. Jak wygładzić powierzchnię? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie gipsu szpachlowego gotowego, ponieważ to proste i efektywne rozwiązanie. Nie trzeba przygotowywać tego materiału do użycia, od razu po otwarciu wiaderka można go nakładać na ścianę. To doskonały materiał budowlany zarówno dla laików jak i dla fachowców.  

Gips szpachlowy gotowy uznany za najlepsze spoiwo budowlane

W ofercie materiałów budowlanych można bez problemu znaleźć gips szpachlowy gotowy. Jest on wykorzystywany przez fachowców do łączenia płyt g-k, a także do zatapianie narożników aluminiowych. Jest to doskonały materiał, ponieważ po nałożeniu na ścianę czy sufit stwardnieje na całej powierzchni jednakowo.   

Czym wyróżnia się gips szpachlowy gotowy?

  • Posiada idealną biel, zarówno w formie mokrej pasty jak i w przypadku związania oraz wyschnięcia.
  • To materiał budowlany bardzo elastyczny i nie podatny na pękanie.
  • Gips szpachlowy gotowy to produkt ekonomiczny i prosty w użyciu. Jedno opakowanie może być wykorzystywane kilkakrotnie, wystarczy je szczelnie zamknąć. To dużo lepszy komfort pracy a także oszczędność, bez marnotrawstwa materiału.
  • Czas wiązania gipsu szpachlowego gotowego wysokiej jakości wynosi jedynie do dwóch godzin, jeżeli zostanie zastosowana warstwa 1 mm. W przypadku warstwy grubszej do 5 mm, czas ten wyniesie około dobry.
  • Wykorzystując gotowy gips szpachlowy polimerowy osiąga się lepszą wytrzymałość spoin także w przypadku niewykorzystywania taśmy.

Gdzie wykorzystać gips szpachlowy gotowy?

  • Do wygładzania ścian i sufitów.
  • Do łączenia płyt gipsowo-kartonowych, w tym o krawędziach ręcznie fazowanych.
  • Do uzupełniania ubytków w ścianach i sufitach.
  • Do niwelowania pęknięć.
  • Do zatapianie narożników.

Idealnym zastosowaniem dla gipsu szpachlowego gotowego są poddasza, ponieważ obszary te, są najbardziej narażone na odkształcanie się sufitów. Elastyczne połączenie niweluje tworzenie się spękań. Jak można nakładać na powierzchnię ten materiał budowlany? Pacą od razu z wiadra, wykorzystując do pracy tylko czyste narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał można stosować na różne podłoża także na powierzchnie drewnopochodne i stare powłoki malarskie, z zastrzeżeniem, że muszą być suche. Ponadto powłoki muszą być odpowiednio nośne, wolne od tłuszczu, nietrwałych powłok malarskich.  

Co trzeba wiedzieć o gipsie szpachlowym gotowym?

Gips szpachlowy gotowy

Gips szpachlowy gotowy

Trzeba pamiętać, że gotowe gipsy szpachlowe zawierają dobrze dobrane proporcje wody i mieszanki gipsowej. A to pozwala najefektywniej wykorzystać właściwości tego materiału. Poszukiwanym produktem jest szpachla naprawcza, idealna do naprawy oraz wygładzania różnych powierzchni. Można ją zastosować w przypadku popękanych płytek lub na wykruszonej ścianie. Wyschnięta masa tworzy twardą powierzchnię, dzięki czemu może być poddawana obróbce mechanicznej, np. szlifowanie powierzchni, wiercenie otworów.

Doskonała konsystencja gipsu szpachlowego gotowego pozwala na szybkie jego zastosowanie, bez korzystania z mieszadła. Jest odpowiedni do pokrywana betonu, idealny do tynku na sufitach i ścianach. Drobne zadrapania na powierzchni można szybko uzupełnić i staje się ona gładka. Szybkie wysychanie produktu umożliwia sprawne przystąpienie do malowania czy tapetowania ścian. Jest to bardzo wydajny materiał budowlany z powodzeniem stosowany na całych połaciach ścian. Nie trzeba nawet nakładać środków gruntujących. W skład takiego gipsu szpachlowego wchodzą żywice nadające mieszance pożądanej elastyczności. Jak powstaje gips szpachlowy? To naturalny kamień gipsowy, stosowany w budownictwie, poddawany wypalaniu w temperaturze około 190 stopni C.

Jaki gips szpachlowy gotowy wybrać?

W sklepach dostępne są gipsy szpachlowe gruboziarniste które charakteryzują się większą odpornością i lepszą przyczepnością do restaurowania starych tynków i wzmacniania uszkodzonych. Można też nabyć gipsy o drobniejszych ziarnach. Na opakowaniu znajduje się informacja do jakich elementów przeznaczony jest dany gips szpachlowy gotowy: beton, szpachlowanie, płyty g-k.  

Dobry gips szpachlowy gotowy jest najlepszym rozwiązaniem, dla osób które chcą samodzielnie wykonać remont w domu, nie muszą martwić się nieprawidłowym dobraniem proporcji. Efektem tego mogłoby być nieodpowiednie krycie i słaba przyczepność a także podatnością na pękanie. Korzyścią gipsów szpachlowych gotowych jest to, że można je nakładać cienką warstwą, nie powodując ograniczenia metrażu.

Jeżeli część produktu nie zostanie wykorzystana, można to zrobić w innym terminie a w tym czasie gips nie ulegnie zepsuciu. Takie walory są doceniane nie tylko przez deweloperów, ale przez wszystkich którzy poszukują oszczędności. Doskonała biel gipsu szpachlowego umożliwia malowanie ścian na bardzo jasne kolory uzyskując znakomity efekt. To również praktyczny podkład pod różnego rodzaju tapety, które wymagają gładkich powierzchni.