Ile kosztują kolorowe tatuaże? Tatuaż często ma określone znaczenie dla jego posiadacza. Jest wtedy symbolem, który ma jasno określony przekaz.  Dla innych pozostaje wyłącznie ozdobą ciała, która pełni funkcję estetyczną. Bez względu na motywację, która nami kieruje podczas wykonywania tatuażu, jednym z ważniejszych czynników wyboru jest zwykle koszt tatuażu. Może on wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Co wpływa na cenę tatuażu? Z pewnością najlepsi tatuażyści mają wyższe ceny, ale ich umiejętności są tylko jednym z wielu czynników. 

Co wpływa na koszt usługi?

Ceny tatuażu są bardzo różne. Co ma na nie wpływ? Po pierwsze wielkość wzoru. Po drugie praca, którą należy włożyć, aby go wykonać. Znaczenie ma także rodzaj stosowanego tuszu, jak i jego ilość. W związku z tym droższe są kolorowe tatuaże, ponieważ do ich wykonania należy użyć kilka barwnych barwników. Cena wzrasta wprost proporcjonalnie do liczby kolorów. Wpływ ma również renoma studia tatuażu Lucky Seven, jak i samego tatuatora. Wybierając dobrego tatuażystę, która zdobywa pozytywne opinie w branży, należy liczyć się z kosztem nawet 1200- 2000 złotych za całodzienną sesję. Lokalizacja salonu też ma znaczenie. Niemniej, cena powinna się również przekładać na jakość wykonania. Wzór pozostaje z nami na całe życie. W związku z tym zaleca się, aby przed wyborem tatuatora sprawdzić jego portfolio. Czasami artysta może być naprawdę dobry, ale technika jego rysunków może nam nie odpowiadać. Warto też sprawdzić opinię na temat studia. Następnie można umówić się na spotkanie i omówić plan tatuażu, jak i jego koszt.

Ile kosztuje projekt tatuażu?

Tatuażysta w swojej pracy ma bezpośredni kontakt z klientem. Z każdym z nim omawia projekt tatuażu, ewentualne zmiany, jak i czas pracy. Czy konsultacja jest dodatkowo płatna? Najczęściej jest wliczona w cenę tatuażu. Podanie ceny jest jednak bardzo trudne. Można orientacyjnie wskazać, że tatuaż może kosztować od 100 do 1000 złotych. Czy kolorowe tatuaże są droższe? Tatuaż jest marzeniem wielu osób. To, co ich powstrzymuje przed jego wykonaniem, to nie tylko obawa o trwałą zmianę ciała, ale również wysoka cena usługi. Koszt wzrasta w przypadku kolorowego wzoru. Skąd jednak wynikają koszty? Zacznijmy od tego, że dobre studio tatuażu nie ma stałego cennika, ale podaje tylko orientacyjne koszty. Ostateczna cena zależy od konsultacji z klientem i omówienia wzoru. Obszerne, skomplikowane wzory będą droższe. Nie oznacza to jednak, że małe tatuaże https://www.zizzar.pl/co-mowia-o-nas-tatuaze/ są bardzo tanie. Niewielki wzór  na nadgarstku, np. kolorowy ptak może kosztować nawet kilkaset złotych.

Oszczędzanie na tej usłudze nie jest jednak wskazane. Najważniejsze jest przecież zdrowie. Nieprzestrzeganie zasad higieny przez tatuatora albo słabej jakości tusz mogą mieć poważne konsekwencje. W skrajnych przypadkach dochodzi do zakażeń. Warto też zdawać sobie sprawę, że nie w każdym studiu można wykonać kolory tatuaż. Często są to specjaliści, którzy zajmują się tylko kolorowymi wzorami. Jednocześnie należy pamiętać, że taka usługa – z wielu powodów- jest droższa niż klasyczny, czarny wzór. Po pierwsze wymaga od tatuatora więcej pracy i umiejętności. Po drugie stosowanie większej liczby barwników powoduje też większe koszty. Cena może być jeszcze wyższa w przypadku gdy tatuaż nie jest jednolity, pojawia się cieniowanie i tonowanie różnych odcieni barw. W tej sytuacji ostateczna cena może wynosić nawet kilka tysięcy.

Odnawianie kolorowych tatuaży, czyli kolejne koszty

Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Zakończenie tatuowania to tylko jeden etap pracy. Wcale nie oznacza to jednak końca wydatków. Aby wzór, mimo upływu lat prezentował się okazale, należy kolor regularnie odnawiać. Jak często odnawiać tatuaż? Wpływ mają na to dwa podstawowe czynniki. Przede wszystkim proces gojenia rany. Jeśli rana goiła się bez problemów, nie powstały strupy, to wzór utrzyma się dłużej. Znaczenie mają także czynniki indywidualne. Trwałość ma także silny związek z miejscem wykonania tatuażu. Mały, kolorowy tatuaż będzie tańszy niż obszerny czarny tatuaż na plecach. Warto też wiedzieć, że wzór na nadgarstku utrzyma się dłużej niż ten na stopach czy palcach, ponieważ w tych miejscach skóra intensywnie pracuje. W tych obszarach wzór należy odświeżać nawet co roku. Oznacza to oczywiście dodatkowe koszty. Nierzadko odświeżanie wzoru kosztuje tyle samo, co wykonanie nowego tatuażu. To oznacza, że znaczenie ma zarówno kolor, jak i miejsce wzoru. Szczególnie że mają istotny wpływ na ostateczną cenę wykonania.

Podsumowując, kolorowe wzory są bardzo estetyczne, a przy tym oryginalne. W związku z tym budzą spore zainteresowanie. Warto jednak wiedzieć, że w porównaniu do czarnych wzorów- są droższe. Wpływa na to zarówno cena kolorowego barwnika, technika wykonania, jak i miejsce tatuażu. Warto zdawać sobie z tych wszystkich elementów sprawę, kiedy decydujemy się na wykonanie takiego wzoru. Opuszczenie salonu tatuażu to jednak nie koniec wydatków. Po upływie około roku należy tam wrócić, aby odświeżyć wzór. Nie jest to konieczne, ale brak tego z pewności odbije się na wyglądzie wzoru.