Podolog – wybawienie dla stóp – podologia w ostatnich latach zyskuje na popularności, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe salony. Kiedyś rzadko zajmowaliśmy się dbaniem o nasze stopy, chowaliśmy je w butach i po problemie. Dzisiaj, szczególnie w sezonie, zadbane stopy stają się naszą wizytówką. Nikt nie lubi pokazywać popękanych pięt, przerośniętych skórek czy wykrzywionych palców. Dlatego coraz chętniej odwiedzamy gabinety podologiczne.

Podologia – dział medycyny

Podologia to dział medycyny zajmujący się problemami stóp. Przede wszystkim są to wrastające paznokcie, haluksy, krogulcze palce, głębokie pęknięcia na piętach, grzybice lub inne bakterie. Podologia zajmuje się wszystkim tym, przez co odczuwamy ból i dyskomfort na stopach.

Jeśli chodzenie sprawia nam ból i ciężko nam wybrać pasujące obuwie to koniecznie wybierzmy się do podologa w Warszawie. Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów. Oczywiście w gabinecie podologicznym nie tylko zajmą się medycznymi problemami naszych stóp, ale również zadbają o ich kosmetykę.

W Polsce podologia jest dziedziną rozwijającą się. Dobre przyjęcie nowych gabinetów sprawia, że obserwujemy szybki jej rozwój. W wielu europejskich krajach stworzone są kierunki na uczelniach wyższych, które kształcą specjalistów. W Portugalii na przykład taki kierunek istnieje już od piętnastu lat i absolwenci mają uprawnienia nawet do wykonywania drobnych zabiegów chirurgicznych. W Polsce podolodzy kształcą się na specjalizacjach w trakcie studiów kosmetologicznych, szkołach policealnych czy specjalistycznych kursach. Być może za kilka lat powstaną również dedykowane kierunki.

Ratunek dla naszych stóp

Wiele osób w naszym kraju zmaga się z problemami stóp i z ich ogromnym bólem. Haluksy czy krogulcze palce nie tylko są nieestetyczne ale powodują duży dyskomfort a czasem także i ogromny ból. Kobiety nie mogą zakładać butów na wysokim obcasie czy z wąskimi przodami. Z czasem przyzwyczajają się do takiego stanu, a stopy ulegają dalszym deformacjom. A lepiej natychmiast  reagować. Podolog od razu może wprowadzić leczenie, które ulży nam w bólu, zatrzyma proces deformacji a w dalszym procesie cofnie zmiany.

Stopy noszą nasz ciężar przez całe życie dlatego  warto poświęcić im trochę czasu. Nie odkładajmy tego na później, bo skutki zaniedbań mogą być nieodwracalne. Często nie chodzi tylko o estetykę, haluksy wyglądają brzydko, ale przede wszystkim są bolesne i przez lata potrafią mocno zdeformować stopy. Niektórzy nie są w stanie przejść zbyt długiego dystansu z powodu ogromnego bólu. Czy warto doprowadzać się do takiego stanu? Zdecydowanie lepiej udać się do podologa w Warszawie.

Gabinety podologiczne

Na każdej ulicy czy osiedlu znajdziemy gabinety podologiczne więc z dostępnością usługi nie ma żadnego problemu. Trzeba jednak dobrze sprawdzić salon, czy będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom. Szczególnie przy poważnych schorzeniach poczytajmy opinie i popytajmy wśród znajomych.  Jeśli jesteśmy zdecydowani na wizytę u podologa w Warszawie , to na pewno będziemy mieć gwarancję, że zajmie się nami specjalista.

Do samej wizyty w salonie nie musimy się specjalnie przygotowywać. Wystarczy zarezerwować sobie godzinę na relaksujące zabiegi. Bo choć często udajemy się do salonu z bolesnymi problemami to same zabiegi nie są nieprzyjemne. Dodatkowo wizytę uprzyjemni nam masaż czy możliwość wykonania efektownego pedicure.

Gabinety podologiczne przypominają wyglądem salony kosmetyczne, jednak więcej w nich specjalistycznego sprzętu, tj. frez diamentowy do skórek czy tekturowe pilniki jednorazowe do paznokci. Często nie zajmują zbyt dużych powierzchni bo wystarczą wygodne fotele czy miękkie pufy, które zapewnią nam komfort podczas zabiegów. Wiele kremów zawiera olejki eteryczne, które oprócz silnego działania leczniczego pobudzą nasze zmysły.

Piękno naszych stóp

Wiele osób odwiedza podologa  nie mając jakichś większych problemów ze stopami. Leży im na sercu piękny wygląd stóp i profilaktyczne dbanie o nie. W gabinecie podologicznym specjaliści zadbają o prawidłowe usuwanie zrogowaciałego naskórka i właściwą kosmetykę popękanych pięt. Często zbyt intensywne używanie pilnika powoduje zdarcie naskórka i powstawanie ran. Dlatego warto zaufać specjalistom.

Podolodzy korzystają z wysokiej jakości sprzętów, które pozwalają przywrócić piękno naszym stopom. Do tego używa się kremów z dużą zawartością składników aktywnych, co doskonale odżywi skórę i zmiękczy naskórek. Każda pielęgnacja stóp nie może obyć się bez pedicure. Panie szczególnie w sezonie letnim decydują się na nałożenie ozdobnych lakierów, by stopy pięknie prezentowały się w sandałach czy klapkach.

Klientki decydują się na zdecydowane tonacje podkreślające letnie stylizacje. Pedicure to nie tylko piękno, ale i duża wygoda. Przez kilka tygodni nie trzeba martwić się o wygląd naszych stóp. Wystarczy krem nawilżający i jesteśmy gotowe do wyjścia. Na pedicure decydują się nie tylko panie, ale także panowie. Oni również zakładają odkryte obuwie i chcą wyglądać dobrze. Najczęściej taki pedicure wykończony jest bezbarwnym lakierem, który ma za zadanie wzmocnić płytkę paznokcia.