Gdzie kupić dobrej jakości toner do drukarki HP? Każdy, kto posiada drukarkę laserową, musi od czasu do czasu uzupełniać toner. Częstotliwość wymiany tonera do drukarek HP zależy w głównej mierze od tego, jak często i w jakich ilościach coś drukujemy. Zawsze jednak warto mieć w domu pewien zapas tonerów, dzięki którym będziemy mogli w krótkim czasie wydrukować wszystko, co potrzebne. Pozostaje pytanie, gdzie kupić dobrej jakości tonery do drukarki HP?

Czym są tonery do drukarek?

Tonery do drukarek HP to proszek, który umożliwia zadrukowanie poszczególnych kartek papieru. Po naelektryzowaniu za pomocą światła lasera proszek ten przykleja się do papieru, tworząc różnego typu napisy czy nadruki. Tonery stosowane są przede wszystkim w drukarkach laserowych, natomiast w drukarkach atramentowych stosujemy tusze. Dużą zaletą tonerów do drukarek HP jest fakt, iż dzięki nim można uzyskać estetycznie zadrukowane strony. Proszek, w przeciwieństwie do tuszu, nie rozmazuje się, nie tworzy też smug czy plam. Ponadto, nawet po dłuższym czasie nie zasycha, przez co stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które sporadycznie korzystają z drukarek. Co istotne, tonery do drukarek HP są o wiele wydajniejsze, niż tusze. Dzięki temu eksploatacja urządzenia pociąga za sobą niższe koszty. Niemniej jednak to, czy dla swojej drukarki kupimy tusz, czy toner, nie zależy od naszych upodobań, a od rodzaju sprzętu. Dlatego też warto wziąć pod uwagę sposób drukowania, już na etapie wyboru konkretnego urządzenia. 

Polecamy tonery i tusze do drukarek :

 

Tonery do drukarek w sklepach stacjonarnych

Drukarka, którą kupujemy w sklepie stacjonarnym, zwykle wyposażona jest w toner. Dlatego też na początku nie musimy dokupować dodatkowego, choć oczywiście warto upewnić się co do tego u sprzedawcy. Jeśli natomiast będziemy chcieli zakupić zapas tonerów do drukarki HP, możemy skorzystać z oferty sklepów ze sprzętem komputerowym. Najczęściej oferują oni tonery do drukarek, które posiadają na stanie, a więc którymi handlują. Wynika to przede wszystkim z konieczności zapewnienia klientowi wszelkich produktów, które sprawiają, że dany sprzęt nadaje się do użytku. Tonery do drukarek HP znajdziemy także w sklepach poligraficznych, które specjalizują się między innymi w dostarczaniu produktów do drukowania. Zwróćmy jednak uwagę na to, że w niektórych sklepach poligraficznych zakupy zrobią wyłącznie właściciele firm, inne natomiast dedykowane są również osobom fizycznym.

Tonery do drukarek w sklepach internetowych

Toner do drukarki HP

Toner do drukarki HP

Coraz więcej osób decyduje się kupować tonery do drukarki HP w sklepach internetowych. Wynika to przede wszystkim z wygody, jaką dają zakupy online. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową wybranego sklepu, zapakować produkty do wirtualnego koszyka i dokonać płatności. W kilka dni zamówienie będzie doręczone we wskazane przez nas miejsce. Ponadto, w sklepie internetowym, podobnie jak w sklepie stacjonarnym, możemy uzyskać fakturę VAT. Jest to bardzo istotne przede wszystkim dla przedsiębiorców. Zakup tonera do drukarki HP w sklepie online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zrobić zapasy produktu, na przykład dla swojej firmy. Nie ulega wątpliwości, że w biurach wiele dokumentów wciąż przyjmuje formę papierową, zatem musimy je wydrukować. Dobrze mieć spory zapas tonera, tak aby zawsze można było w krótkim czasie skompletować niezbędne dokumenty. Klienci sklepów internetowych często mogą liczyć na różnego typu rabaty, zwłaszcza jeśli zamawiają jednorazowo większą ilość produktów. Rabat zwykle udzielany jest stałym klientom bądź osobom, które na przykład zapiszą się do newslettera czy spełnią dodatkowe wymagania, jak chociażby założenie konta w sklepie. W przypadku większych zamówień, realizowanych w ciągu miesiąca, istnieje też możliwość wystawienia jednej faktury zbiorczej, co znacznie ułatwia rozliczenie zakupu.

Czym warto kierować się, wybierając tonery do drukarki HP?

Każdy producent posiada tonery, które dedykowane są konkretnym urządzeniom. Wybierajmy właśnie takie, konkretne modele, które będą kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem. Oczywiście, w sklepach dostępne są również wysokiej klasy zamienniki, jednak sprawdźmy, czy rzeczywiście opłaca się je kupować. Niższa cena nie zawsze świadczy o wysokiej jakości, podobnej do tej, jaką prezentuje oryginał. Ponadto, może okazać się, że nasz zamiennik jest o wiele mniej wydajny, przez co za jego pomocą zadrukujemy mniejszą liczbę stron. Zwykle wydajność podaje się właśnie w przeliczeniu na strony A4. Czasami różnica pomiędzy nimi jest naprawdę imponująca. Wybierając toner do drukarki, zwróćmy też uwagę na jego kolor. Większość dokumentów drukujemy w kolorze czarnym, jednak w  przypadku, gdy potrzebujemy wydrukować także różnego typu grafiki, przydadzą nam się tonery do drukarki HP kolorowe. Tonery kolorowe są droższe, niż czarny, jednak pozwalają uzyskać optymalne efekty. Ze względu na to, że tonery do drukarek HP nie wysychają, możemy zdecydować się na zakup kolorowych, nawet jeśli różnego typu grafiki, obrazy czy tekst w kolorze zdarza nam się drukować sporadycznie.