Wszystko o firmach wynajmujących busy – firmy oferujące busy do wynajęcia cieszą się stale dużą liczbą klientów, gdyż wiele okazji wymaga skorzystania skorzystania z usługi, jaką jest przewóz osób busem. Wesela, komunie oraz innego rodzaju imprezy rodzinne to okazje, które bardzo często wymagają skorzystania z usług firmy transportowej, trudno też wyobrazić sobie bez tego wyjazd integracyjny dla pracowników, czy wycieczkę szkolną. Komfortowe i nowoczesne busy na wynajem są często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż wyjazd na wycieczkę kilkoma samochodami.

Kiedy opłaca się wynająć busa?

Cena wypożyczenia busa zależy od tego, jak długo zamierzamy z niego korzystać. Wiele firm transportowych oferuje atrakcyjne zniżki na wynajem busa dla osób, które zdecydują się zarezerwować go wcześniej. Zorientuj się, czy bus do wypożyczenia ma dzienny limit kilometrów.

busy wynajem

Wówczas będziesz mógł jeszcze precyzyjniej określić wydatki, jakie Cię czekają. Wynajęcie busa z kierowcą jest wspaniałym pomysłem w przypadku prywatnej imprezy czy wycieczki. Już podczas jazdy każdy będzie mógł się odprężyć, a nawet zacząć imprezować, gdyż nikt z uczestników wycieczki nie będzie musiał skupiać się na prowadzeniu i pilnowaniu trasy.

Zastanawiasz się, czy można wynająć busa bez kierowcy? To także możliwe, ale jeśli będzie to bus dla ponad dziewięciu pasażerów, potrzebne będą dodatkowe uprawnienia, gdyż prawo jazdy kategorii B nie wystarczy. Busy na wynajem to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić komfortowy transport swoim gościom weselnym. Dzięki temu ich goście nie będą musieli rezygnować z wysokoprocentowych trunków, nie będą przejmowali się też dojazdem do hotelu czy restauracji, w której odbywa się przyjęcie.

Wszyscy dotrą na miejsce w tym samym czasie, dzięki czemu impreza będzie przebiegała bez zakłóceń, wynikających z tego, że ktoś zabłądził lub nie znalazł miejsca na parkingu. Wiele rodzin decyduje się też na wynajem busa dla gości komunijnych, skorzystanie z usług firmy, zapewniającej transport osób, jest też dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto marzy o zorganizowaniu wielkiej imprezy urodzinowej. Do rzadkości nie należy również wynajmowanie busów na pogrzeb, dzięki czemu uczestnicy ceremonii będą mogli bez przeszkód dotrzeć na cmentarz lub stypę.

Najlepsze busy na wycieczki szkolne

Organizacja wycieczki dla dzieci nie jest łatwym zadaniem, a z pewnością jedną z kluczowych spraw jest wybranie dobrej firmy oferującej wynajem busów i autokarów, odpowiednich na wycieczki dla dzieci. Busy dla dzieci muszą spełniać wiele surowych norm. Jeśli wynajętym na wycieczkę busem będą podróżować małe dzieci, może okazać się, że konieczne będzie skorzystanie z dodatkowego wyposażenia, jakim będą specjalne foteliki lub podkładki dziecięce.

Szkoły korzystają z usług firm wynajmujących autokary i busy nie tylko w sezonie na wycieczki. W ciągu całego roku szkolnego dzieci wyjeżdżają do teatru czy kina, odwiedzają muzea, czy inne instytucje zajmujące się edukacją. Nie można też zapomnieć o wyjazdach do parków i klubów zabaw dla dzieci, które pozwalają na aktywne spędzenie czasu w okresie jesiennym i zimowym. Dlatego też wiele firm transportowych oferuje zniżki i promocje dla szkół, które korzystają z busów, wynajętych na wycieczki dla dzieci.

Organizacja transportu to kluczowa sprawa, gdyż tylko dobrze wyposażony, sprawny bus z dobrym kierowcą będzie gwarancją, że dojazd na miejsce przebiegnie bezproblemowo. Przed wyruszeniem w drogę dobrze będzie poinformować kierowcę lub innego pracownika firmy oferującej wynajem busów o wszelkich usterkach i zniszczeniach wyposażenia busa, gdyż dzięki temu unikniemy nieporozumień i nieprzyjemności, związanych z dodatkowymi kosztami.

Wynajem busów na imprezy firmowe i prywatne

Organizacja wyjazdu integracyjnego dla pracowników wymaga niejednokrotnie zapewniania wszystkim uczestnikom komfortowego transportu do miejsca, w którym odbędzie się impreza, a także zorganizowania im bezpiecznego powrotu. Wynajem busa często jest w takich sytuacjach koniecznością, gdyż jest to o wiele bardziej opłacalne, niż wynajmowanie taksówek. Wiele imprez dla pracowników odbywa się w restauracjach na obrzeżach miast, więc dojazd taksówką byłby dość kosztowny.

Firma, która dba o komfort swoich pracowników i cieszy się dużą renomą, zazwyczaj zapewnia swoim pracownikom komfortowy transport na eventy, kolacje firmowe, czy bankiety. Coraz więcej osób decyduje się wynająć busa na wieczór panieński, czy kawalerski, a wynajem busa z kierowcą na wesele często jest uważany za sprawę wręcz oczywistą.. Jeśli chcesz wynająć busa, upewnij się, że firma transportowa, z której zamierzasz skorzystać, posiada wszelkie niezbędne uprawnienia.

Warto mieć pewność, ze powierzasz swoich gości wykwalifikowanemu kierowcy, który będzie potrafił poradzić sobie w każdych warunkach na drodze. Zażądaj także informacji o aktualnym przeglądzie technicznym pojazdu. Jeśli zamierzasz wybrać się wynajętym busem na wycieczkę zagraniczną, konieczne będzie sprawdzenie, czy spełnia on normy emisji spalin, jakie obowiązują w krajach, do których się udasz.