QLED 65 Q95T – wybór telewizora do własnego domu większość osób rozpoczyna od określenia jego rozmiaru, ale też budżetu, jakim na niego dysponuje. Rzeczywiście, obie te rzeczy są podstawą, ale nie czymś, na czym powinny kończyć się kryteria i wymagania względem niego. Naszym klientom polecamy jak najbardziej szczegółowe ich rozplanowanie i zdefiniowanie – takie, które pozwoli im wiedzieć, czego tak właściwie chcą.

Proponujemy wyszczególnienie nie tylko powierzchownych aspektów, ale i tych bardziej technicznych – dostępnych funkcjonalności, zamkniętych wewnątrz konkretnego urządzenia technologii oraz innych rzeczywiście wpływających na komfort codziennego użytkowania tego typu sprzętu elementów. Zawsze warto też brać pod uwagę sprzęt “o klasę wyżej” od tej, która aktualnie by wystarczyła – pozwoli to utrzymać go zgodnym ze wszystkimi standardami na dłuższy czas. Jak bowiem wiadomo, telewizor to inwestycja na długie nadchodzące lata. Współcześnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór telewizora Samsung QLED 65″ Q95T, swoimi funkcjonalnościami mocno wybiegającego właśnie w przyszłość.

Samsung QLED 65″ Q95T – podstawowe informacje

QLED 65 Q95TSamsung QLED 65″ Q95T (QE65Q95TATXXH)jest przedstawicielem najnowszej (rok produkcji 2020) linii telewizorów koreańskiego giganta, który wraz z nią stara się zaoferować najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Za środek do jej osiągnięcia obrał przy tym procesor Quantum 4K, który w połączeniu z Bezpośrednim Strefowym Podświetlaniem 16x jest w stanie zaoferować niemal doskonałe podejście do szczegółowości wyświetlanego obrazu, ale też jego kontrastu i wydobywania pełni z czerni i bieli – dwóch barw, których odcienie najczęściej przewijają się przez sceny. Wspomniany procesor, przy użyciu Sztucznej Inteligencji, skaluje źródłowy obraz niższej rozdzielczości do 4K, starając się poprawić jego jakość, odtworzyć utracone w procesie szczegóły i wyostrzyć jego wygląd. Inteligentne rozwiązania widoczne są również w adaptacji obrazu do otoczenia, w której telewizor sam wykrywa panujące dookoła niego warunki i automatycznie reguluje swoją jasność, na bieżąco się do nich dostosowując.

Bogactwo i głębię barw, którymi szczyci się ten model, osiąga między innymi przy użyciu technologii Quantum HDR 2000, która poprawia szeroko pojęty realizm przedstawianego obrazu, a dynamiczne odwzorowanie tonów w HDR10+ jeszcze bardziej poprawia kontrasty, pozwalając dostrzec jeszcze więcej detali. Technologia Quantum Dot z kolei zapewnia telewizorowi przeszło miliard odcieni obsługiwanych kolorów, gwarantując piękny ich wygląd w każdej możliwej jasności.

Wśród wielu funkcjonalności oferowanych przez telewizor Samsung QLED 65″ Q95T wyróżnić można:

  • Multi View – funkcja ta pozwala podzielić ekran telewizora, by na jednej jego części wyświetlić obraz z niego, a na drugiej – z dowolnego innego źródła, w tym z telefonu. Nie będzie już trzeba spoglądać na urządzenie mobilne – wystarczy patrzenie na telewizor.
  • Panel SmartThings – za pośrednictwem tej funkcjonalności telewizor może się stać swoistym centrum zarządzania mnóstwem innych Inteligentnych Urządzeń – oświetlenia, odkurzacza, lodówki czy pralki.
  • Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) – telewizor wykorzystuje tę technologię do oferowania kinowej jakości dźwięku, który dostosowuje się do tego, co dzieje się na ekranie, świetnie wykorzystując zasady dźwięku przestrzennego i redefiniując doświadczenia płynące z domowego oglądania.
  • Dotknij i wyświetl – telewizor bardzo dobrze współgra ze smartfonem – zaledwie jedno stuknięcie w ekran urządzenia mobilnego przeniesie to, co wyświetla, na wielki ekran telewizora.
  • Remote Access – funkcja ta pozwala na bezprzewodowe połączenie komputera z telewizorem i użycie tego drugiego jako ekranu o olbrzymiej powierzchni roboczej. Ułatwia to pracę, ale też jest w stanie być potężnym narzędziem do wyświetlania praktycznie dowolnych treści w sposób bardzo swobodny.

Samsung QLED 65″ Q95T – główne zalety

  • Świetna jakość obrazu i dźwięku – telewizor bazuje na nowoczesnych technologiach, serwując jakość obrazu niemożliwą do doścignięcia przez produkty innych marek, przenoszącą określenie realizmu w inny wymiar. Towarzyszy temu świetny dźwięk, sięgający po technologię OTS.
  • Ponadczasowy minimalistyczny design – bezramkowy design sprawia, że telewizor w żaden sposób nie odciąga uwagi od tego, co najważniejsze, a zatem obrazu, który wyświetla. Minimalizmu dopełnia z kolei oparcie systemu telewizora na zaledwie jednym, niemal niewidocznym przewodzie i uchwycie przylegającym, pozwalającymi uniknąć plątaniny kabli i zamocować telewizor na ścianie.
  • Dużą ilość praktycznych funkcjonalności – telewizor Samsung QLED 65″ Q95T najeżony został funkcjonalnościami, każda z których ma swoje praktyczne zastosowanie w codziennym jego użytkowaniu. Rzeczywiście wpływają one na jego komfort i stają się czymś, bez czego ciężko byłoby sobie wyobrazić sprzętu tego typu.
  • Rozmiar dla najbardziej wymagających – 65 cali potrafi przewyższyć oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, będąc rozmiarem nie tylko najbardziej właściwym, ale i przyszłościowym, który nieprędko zostanie zastąpiony przez rozwiązanie większe, a który zapewnia pełen komfort oglądania.